Wygrana

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu „Mierzymy się ze smogiem”! W nagrodę otrzymamy ekran do wyświetlania danych pomiarowych oraz prezentacji treści edukacyjnych oraz szkolenia dla nauczycieli koordynatorów i dostęp do cyfrowych materiałów edukacyjnych.

Lekcja geografii

Uczniowie klasy 1c razem z nauczycielką geografii Panią Haliną Gleb, wyjechali na zajęcia do Chojnic do stacji meteorologicznej. Poznali tam urządzenia pomiarowe służące do badania składników pogody i klimatu. Zapoznali się również z zasadami tworzenia map synoptycznych, czyli prognozy pogody.

Medal

Z dumą i radością informujemy, że Marszałek Senatu RP odznaczył nasze liceum medalem za duże zaangażowanie i kreatywną działalność szkoły w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska. Medal z rąk senatora Stanisława Lamczyka odebrała dyrektorka szkoły Krystyna Łuczycka. 

Warsztaty z geografii

W maju i w czerwcu br. uczniowie klas pierwszych, pod czujnym okiem nauczycielki geografii pani Haliny Gleb, odbyli zajęcia w terenie z zakresu meteorologii i kartografii. Uczniowie poznali walory przyrodnicze i pozaprzyrodnicze człuchowskiego parku ,,Luizy” oraz dokonali szeregu pomiarów z atmosfery, biosfery i kartografii. Pracowali również z mapą topograficzną miasta Człuchowa i kompasem.

Dzień Praw Zwierząt

Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt obchodzimy 22 maja. Został ustanowiony przez Klub Gaja - polską organizację ekologiczną dla upamiętnienia uchwalenia ustawy o ochronie zwierząt. W ramach akcji edukacyjnej uczniowie klasy Ic przygotowali prezentację multimedialną i plakaty. Zaprezentowano je podczas długiej przerwy na korytarzu szkolnym.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w Liceum nad Jeziorem upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji i rozrywek pod hasłem Sport też jest EKO! Imprezę otworzyła dyrektor szkoły Pani Krystyna Łuczycka, witając i składając życzenia wszystkim zebranym.

Dzień bez śmiecenia

Dzień bez Śmiecenia – to pomysł wypracowany przez młodzież z kilkunastu krajów współdziałających w ramach międzynarodowego programu „Europejski Eko-Parlament Młodzieży” w 2007 r., przedsięwzięcia firmowanego przez PRO EUROPE (organizację zrzeszającą działające w ramach