Deklaracja dostępności

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. 

Deklaracja dostępności dotyczy strony internetowej Liceum Ogólnokształcącego w Człuchowie.

Data publikacji strony internetowej: 2018-09-05

Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-11-09

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Niezgodności lub wyłączenia wymieniono poniżej.

1. Materiały opublikowane zostały na stronie internetowej przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

2. Materiały pochodzą z różnych źródeł, co może się zdarzyć, że nie wszystkie pliki będą w pełni dostępne, np. może w nich brakować nagłówków lub opisów alternatywnych do tabel i grafik.

3. Opublikowane filmy nie posiadają napisów tekstowych, niektóre są przekierowaniem do serwisów zewnętrznych, np. YouTube.

4. Pomimo starań redaktora strony mogą zdarzyć się sytuacje, że:

a) niektóre zdjęcia nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,

b) część plików może być dostępnych cyfrowo,

c) cel linku nie jest odpowiednio określony,

d) opublikowany załącznik może nie posiadać informacji na temat wielkości pliku czy formatu.

5. Dokumenty w formacie PDF nie są dokumentami edytowalnymi.

6. Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Oświadczenie sporządzono dnia 2023-11-09. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Data ostatniego przeglądu deklaracji dostępności: 2023-11-09.

 

pdf

RAPORT o stanie zapewniania dostępności
- marzec 2021 r.

pobierz
plik1 plikwaga5,92 MB

 

Informacja dla użytkowników niepełnosprawnych:

1. Na stronie można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki oraz myszki.

2.Serwis nie zawiera skrótów klawiaturowych, które mogły by wchodzić w konflikt z technologiami asystującymi (np. programy czytające), systemem lub aplikacjami użytkowników.

3. Strona internetowa jest responsywna czyli automatycznie dostosowuje się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana.

4. Serwis jest wyposażony w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące:

a) zmiana wielkości czcionki,

b) zmiana kontrastu,

c) całość serwisu oparta jest na stylach CSS.

5. Staramy się, aby opublikowane treści na stronie internetowej były zrozumiałe dla wszystkich.

 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Potrzebujesz informacji w innej formie niż prezentowana na stronie internetowej? Skontaktuj się z nami. W zgłoszeniu podaj:

* adres internetowy strony, na której jest niedostępna dla Ciebie treść,

* swoje imię i nazwisko,

* swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail)

* informacje, jaki sposób przekazania informacji jest dla Ciebie najwygodniejszy (np. druk powiększony, alfabet Braille’a, informacja dźwiękowa).

Na tej stronie internetowej są problemy, które według Ciebie, wynikają z niespełnienia wymogów dostępności cyfrowej? Zgłoś to do nas.

Prosimy o kontakt:

- na adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

- na numer telefonu 59 82 42 407

 

Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.

Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.

Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, z Twojego zgłoszeniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.

Jeżeli nasze działania nie będą dla Ciebie zadowalające, możesz zgłosić skargę do Liceum Ogólnokształcącego im. S. Czarnieckiego w Człuchowie na numer telefonu +48 59 83 42 407 lub adres poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeżeli nadal będziesz mieć uwagi do naszych działań związane z dostępnością cyfrową możesz zgłosić je do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Adres podmiotu publicznego: Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie - ul. Kusocińskiego 1, 77-300 Człuchów

Do budynku prowadzą 3 wejścia oznaczone literami A, B i C.

Wejście główne A mieści się od ulicy Kusocińskiego 1. 
Wejście główne B znajduje się od podwórza.
Wejście C znajdujące się od strony parku (na prawo od wejścia głównego).

Wejścia A i B są niedostępne w szczególności dla osób na wózkach ze względu na schody. Schody są oznaczone w kolorach kontarstowych: pierwszy i ostatni wykonane są z materiału w kontrastowym kolorze.

Dla osób niepełnosprawnych, a w szczególności dla osób na wózkach, przeznaczone jest wejście C, przy którym znajduje się winda.

Dla gości przeznaczone jest wejście A i C.

Sekretariat szkoły znajduje się na parterze po prawej stronie od wejścia A lub w korytarzu po lewej stronie od wejścia C.

Dla osób na wózkach dostępne są korytarze i pomieszczenia na najniższym poziomie, na parterze i I piętrze. Do budynku można dostać się oraz poruszać się pomiędzy piwnicą, parterem oraz I piętrem za pomocą windy. II piętro nie jest dostępne dla osób na wózkach.

W budynku brak jest toalet dla osób niepełnosprawnych.

Przed budynkiem oznaczono jedno miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Miejsce parkingowe jest zintegrowane z ciągiem komunikacyjnym (chodnik). Chodnik przy wejściu głównym do budynku jest obniżony do poziomu gruntu i przystosowany dla osób na wózku. Krawężnik chodnika jest wyróżniony kolorystycznie. Chodnik prowadzi również do wejścia C z windą.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

W budynku nie ma pętli indukcyjnych, oznaczeń w alfabecie brajla  lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.

W szkole nie ma możliwości korzystania z tłumacza polskiego języka migowego (PJM).

Wiecej informacji o szkole znajduje się w artykule w wersji ETR (EASY TO READ) - kliknij TU aby zapoznać się z treścią artykułu.