Parę słów o naszej szkole.


Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Czuchowie jest najstarszą szkołą w regionie, malowniczo położony na skraju parku, między jeziorami i otoczony pasem zieleni.

Budynek szkoły, który od roku 1948 jest siedzibą liceum, był wielokrotnie remontowany. Jest doposażony w nowoczesny sprzęt komputerowy i audiowizualny. Stworzyliśmy multimedialne centrum informacji internetowej (pracownia komputerowa) i bibliotecznej (skomputeryzowany księgozbiór i multimedialna czytelnia). Nowością jest multimedialna sala projekcyjna oraz dwa laboratoria: laboratorium języków obcych oraz laboratorium biologiczno-chemiczne. Dysponujemy, oprócz tego, aulą szkolną mieszczącą ca. 300 osób oraz pełnowymiarową salą gimnastyczną, w której znajduje się atlas siłowy typu GYM. Na zewnątrz, do dyspozycji uczniów, jest teren zielony, wielofunkcyjne boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy oraz amfiteatralny plac apelowy.

laboratoriumamfiteatrsala gimnastyczna

Nasze liceum oddziałuje na cały region i przyczynia się do jego dynamicznego rozwoju. Corocznie, z myślą o nowych uczniach, przygotowujemy bogatą, dostosowaną do potrzeb rynku i zgodną z zainteresowaniami młodzieży, ofertę edukacyjną. Ułatwiamy i wspomagamy rozwijać umiejętności oraz hobby uczniów. W naszej szkole wykłada wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, co gwarantuje wysoki poziom nauczania. Dowodem tego jest:
- udział uczniów naszej szkoły w olimpiadach i konkursach na szczeblach wojewódzkim i centralnym,
- bardzo dobre przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego,
- wyróżnienia w ogólnopolskich rankingach - możemy pochwalić się trzema brązowymi tarczami Perspektyw przyznawanym najlepszym liceom w Polsce.

tarcze 2023

Zapraszamy do poznania naszej szkoły. Wybierz interesującą Cię kategorię.

 

WartosciOrganyPrawoHistoria