Zaczytaj się

Każdego roku w bibliotece szkolnej przeprowadzana jest akcja "Zaczytaj się na przerwie", której celem jest propagowanie czytelnictwa. 15 listopada młodzież miała okazję zapoznać się z artykułami z różnych miesięczników, tygodników i gazet codziennych. Zadowolone miny świadczą, że nie był to stracony czas.

Zaczytaj się

W jesienne wieczory warto umilić sobie czas czytaniem książek. Szkolna biblioteka posiada w swoich zasobach ciekawe egzemplarze z różnych dziedzin. Aby zachęcić uczniów do zainteresowania się nimi, w ubiegłą środę przeprowadzono akcję pod nazwą "Zaczytaj się w jesienne wieczory".

NPRCz

Z dumą informujemy, że kończymy realizację wygranego projektu w ramach Priorytetu 3 "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.". Drodzy uczniowie, zgodnie z Waszymi życzeniami, zakupiliśmy dla Was roczne prenumeraty czasopism: Charaktery, Focus, Focus Histroria oraz 375 egzemplarzy nowości wydawniczych i lektur. 

Zajęcia plastyczne

Nasi uczniowie wzięli udział w ciekawych i twórczych zajęciach plastycznych. Celem zajęć było wykonanie ozdobnych zakładek do książek, plakatów promujących czytelnictwo oraz przygotowanie tablic informacyjnych na temat zakupionych nowości wydawniczych. Było kolorowo i gwarno.

Zaczytaj się na przerwie

To już kolejna akcja biblioteki szkolnej promująca czytelnictwo oraz wzmacniająca zainteresowania książkami naszych uczniów. Nadrzędnym celem jednak jest propagowanie wypożyczania nowości wydawniczych i nie tylko, szczególnie na okres ferii.

NPRCz

Dzięki zakupionemu programowi obsługującemu szkolną bibliotekę, a dokładnie jego katalogowi internetowemu, możecie komfortowo wypożyczać zasoby biblioteczne korzystając z telefonów komórkowych czy tabletów. Ponadto dostępnych dla Was jest ponad 5800 lektur szkolnych online w formie elektronicznej na komputery, tablety, telefony i czytniki e-booków.

Pokochaj poezję

W piątek, 17 grudnia, w przytulnej atmosferze, przy świecach, kawce i pysznych ciastkach odbyły się dwie Kawiarenki Literackie pt. "Pokochaj poezję". W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2a i 2b.