Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

Dzisiaj, w naszej szkole, po raz piąty odbył się Szkolny Kongres Kobiet. Warto przypomnieć, że każdy poprzedni Kongres podejmował różne tematy. Dziś chodziło o pokazanie kobiety pięknej, dbającej o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. O pielęgnacji i makijażu mówiła kosmetyczka – wizażystka - pani Magdalena Fiuk. W bardzo profesjonalny sposób dała wiele cennych rad i podpowiedzi, jak radzić sobie z własną cerą, skórą, i jak wykonywać makijaż dzienny i wieczorowy. Następnie pani Magdalena Urbaniak, położna, również w profesjonalny sposób, mówiła o nowotworach piersi i raku szyjki macicy. Zachęcała do wykonywania profilaktycznych badań mammograficznych, USG oraz cytologii. A potem pan Robert Wiszeń – mistrz sztuk walki - dał kilka cennych wskazówek z zakresu samoobrony. Mam nadzieję, że wszystkie rady, z każdej dziedziny, pozostaną w naszej pamięci i wzbudzą konieczność zwracania uwagi na zmiany pojawiające się w naszym organizmie i pozwolą na szybkie wykrycie zagrożeń. Umiejętność wykonania dobrego makijażu, to niełatwa sztuka, więc rady pani Magdy przydadzą się na pewno. O tym, że nasze zdrowie i bezpieczeństwo są arcyważne, przypominać nie trzeba. Dziękuję klasie I b i wychowawczyni p. M. Pilipiec za przygotowanie tegorocznej edycji Kongresu.
A przy okazji jeszcze raz życzę wszystkim naszym uczennicom – młodym kobietom – miłego świątecznego dnia.


Dyrektor szkoły
Krystyna Łuczycka

kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1 kongres 2019 1

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarczaFundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2019 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas