Aktualności

i love banner     bip 1

 

 

 

 

patron 2018 18W piątek, 28 września, obchodziliśmy Święto Szkoły, czyli Dzień Patrona oraz Święto Uczniów, czyli oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w poczet naszej szkolnej społeczności.
Tradycyjnie już przyznaliśmy najwyższe szkolne wyróżnienie – Ambasador Szkoły – pani Grażynie Radziemskiej, która bardzo wspiera naszą działalność kulturalną i aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, współtworząc wiele pożytecznych i wychowawczych akcji, np. debatę o przemocy i agresji wśród młodych ludzi.
A potem Bartek z IIIa przeczytał wiersz o Stefanie Czarnieckim, który sam napisał, a który pokazywał prawdziwe oblicze naszego wielkiego bohatera narodowego. Pani dyrektor K. Łuczycka w swoim przemówieniu zaznaczyła wyraźnie, że hetman S. Czarniecki może być autorytetem i wzorem dla współczesnych młodych ludzi. Nie był idealny i dlatego łatwo się z nim identyfikować. Wierność, lojalność, poczucie obowiązku obywatelskiego – to cechy ważne i dzisiaj.
Na zakończenie części oficjalnej zaśpiewały nasze dwie koleżanki – Michalina i Marianna. Ach, jak pięknie śpiewały!
No i było jeszcze jadło i aromatyczny napitek oraz przepyszne ciasta. Trochę jeszcze poćwiczyliśmy w auli, trochę tym razem nie wyszła zumba… Ale to był miły dzień. Na pewno zostanie w pamięci.

Zdjęcia oczywiscie w naszej galerii oraz na stronie http://czluchow.naszemiasto.pl/.

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarczaFundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2019 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas