Z kronik szkolnych

i love banner     bip 1

 

 

 

 

FavPromote

mLegitymacja

Przystąpiliśmy do programu mLegitymacja. Drogi uczniu!!! Dzięki mLegitymacji możesz zapomnieć o noszeniu tradycyjnego dokumentu. Mając mLegitymację, potwierdzisz, że jesteś uczniem danej szkoły, skorzystasz z ulg i zwolnień...

mLegitymacja

Wśród najlepszych!

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2019 Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce i otrzymuje tytuł „Brązowej Szkoły 2019”

Wśród najlepszych!

Wakacje trwały ponad 10 tygodni, a dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy już kolejny rok szkolny 2019/2020. Kochani, jeszcze tylko ponad 40 tygodni i znowu wakacje!!!, a póki co – powodzenia w nowym roku szkolnym 2019/2020 :-)

Rozpoczęcie roku

ŚNIADANKO :-)

Śniadanie na powitanie nowego roku szkolnego 2019/2020. Tak, co roku, witamy wszystkich uczniów, a w szczególności uczniów klas pierwszych. ŚNIADANIE U CZARNIECCZYKÓW to u nas tradycja, więc czekajcie na więcej:-)

ŚNIADANKO :-)

Przedstawiam fotogalerię z OHP-u z roku 1972. Prace odbywały się w nadleśnictwie w Rzeczenicy.


Niestety musiał przecież kiedyś nadejść ten czas, kiedy matura stała się czymś zupełnie realnym. Były to dni dopuszczeniówki. Na własnej skórze mogliśmy sprawdzić co to znaczy pisać maturalne prace z j. polskiego i z matematyki.

Nie wszystko poszło tak jak chcieliśmy. Były poważne błędy, były też oceny niedostateczne. Ale do matury zostało przecież jeszcze trochę czasu, można te różne braki nadrobić.


Tegoroczne wykopki były wyjątkowe i to w całym tego słowa znaczeniu. Pogoda była ładna. Było sucho i stosunkowo ciepło, ziemniaki były duże i dobrze się je zbierało. Humory nam dopisywały, wszystko robiliśmy na wesoło. Ale nie o tym chcę pisać. Wspomniałam, że nie były to zwyczajne wykopki. Po pierwsze na pole nie jeździliśmy przez cały czas z naszą wychowawczynią, gdyż p. prof. Loroch zachorowała.A więc nareszcie spełniło się nasze marzenie- wyjeżdżamy dzisiaj na biwak. Łatwo powiedzieć, ale do wyjazdu zostało przecież jeszcze 6 nieznośnie długich godzin lekcyjnych. Przykuci ciałem do ławek duchem byliśmy już przy tych pagórkach leśnych i łąkach zielonych szeroko nad błękitnym jeziorem rozciągniętych. Lekcje skończyły się wreszcie a my ruszyliśmy po sprzęt turystyczny i pakunki.

Dzień rozpoczęcia roku szkolnego 1979/80 pozostanie nam w pamięci bardzo długo. Słońce świeciło tak samo jak latem, była piękna pogoda. Czuło się jednak w powietrzu, że to już koniec swobody i robienia samych przyjemnych rzeczy. Myśli każdego przyszłego ucznia I-szej klasy krążyły wokół jednego i mieszały się z przestrachem: ,,Jaka będzie ta nowa klasa, szkoła? Jacy będą nauczyciele?”

18 - 19 czerwca 1966 roku - według kroniki obchodów 1000-lecia państwa polskiego - w dniach tych świętowano, pito, jedzono i bawiono się. A jak? Zobaczcie sami...


Granicę PRL przekroczyliśmy w Gumieńcach, nie narażając (o dziwo!) naszych bagaży na zbytnie wypróżnienie. Przewiezione zapasy nie wystarczyły jednak na długo i już go po godzinie wszyscy-jak jeden mąż siedzieli w Mitropie. Po wyjściu z Mitropy spostrzegliśmy, że koledzy nasi z ZSM wysiadają. I rzeczywiście byliśmy na Ostbanhnof w Berlinie

Jesteśmy wśród najlepszych!

tarczaFundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że w Ogólnopolskim Rankingu Liceów 2019 Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Człuchowie zajęło miejsce wśród 500 najlepszych liceów w Polsce i przysługuje mu tytuł „Brązowej Szkoły 2019”

REKRUTACJA na 2019/2020

Plakat LO 2019Ulotka LO nad Jeziorem A4 do DL 2

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas