Aktualności

i love banner

REKRUTACJA na 2019/2020

Plakat LO 2019Ulotka LO nad Jeziorem A4 do DLUlotka LO nad Jeziorem A4 do DL 2

 

 

 

 

ferie 2019

Dzisiaj wzięliśmy udział w ogólnoświatowej akcji „Nazywam się Miliard”. Na rynku miasta spotkaliśmy się po to, żeby zaprotestować przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet. Jak każdego roku, została ona zorganizowana przez Urząd Miasta, Zespół Interdyscyplinarny do spraw przemocy i dwie organizacje kobiece działające w naszym mieście. W tym roku hasłem akcji było: seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę.

miliard 2019 1miliard 2019 1miliard 2019 1miliard 2019 1miliard 2019 1miliard 2019 1miliard 2019 1

PucharSerdecznie gratulujemy drużynie halowej piłki nożnej dziewcząt w składzie:

Aleksandra Borowska, Monika Ginter, Zofia Ginter, Oliwia Gołuńska, Weronika Klebeko, Karolina Lemańczyk, Weronika Sieg, Nikola Szymańska, Klaudia Wisiecka, Justyna Wróbel

zajęcia I miejsca w Licealiadzie Powiatu Człuchowskiego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt.

Życzymy dalszych sukcesów :-)

 

 

hpnhpn

weekend

Po raz kolejny na szkolnym korytarzu pojawiły się słodkości dla uczniów. Niech będą one miłym akcentem rozpoczynającym weekend. Udanego wypoczynku!

W środę, 30 stycznia, kl. 1a i 2a wraz z wychowawcami wybrali się do Gdyni. Pierwszym „przystankiem” był Uniwersytet Gdański, gdzie zwiedziliśmy wydział biologii. Następnie pojechaliśmy na obiad, by nabrać sił na emocje, które towarzyszyły nam podczas spektaklu „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym. Gra aktorów, ich akrobacje oraz muzyka i scenografia były niesamowite.

gdynia 2019gdynia 2019gdynia 2019gdynia 2019

W piątek, 26 stycznia, odbył się międzyklasowy turniej siatkówki drużyn mieszanych. Każda klasa wystawiła swoją reprezentację. Najbardziej widowiskowe i zacięte mecze zagrały klasy drugie, jednak ostatecznie niepokonani zostali uczniowie z kl 3A. Gratulujemy :-).

turniej

aturzyści z klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami uczestniczyli w środę 30 stycznia w próbie otwartej koncertu „Muzyka rosyjska w azjatyckich interpretacjach” Orkiestry Filharmonii Bałtyckiej. Orkiestrą dyrygował Su- Han-Yang, zwycięzca X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fichtelberga z 2017 r.. Uczniowie mieli okazję usłyszeć fragmenty uwertur i koncertów Aleksandra Borodina, Sergiusza Prokofiewa i Piotra Czajkowskiego. Wyjazd maturzystów odbył się w ramach programu „Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!!”, w którego ramach filharmonia przygotowuje 15 koncertów symfonicznych, na które zaprasza maturzystów z osobami towarzyszącymi, a także organizuje specjalne otwarte próby orkiestry symfonicznej, w trakcie których wyjaśniana jest uczniom, jaka jest rola dyrygenta, kompozytora, jak ważne są poszczególne sekcje instrumentów.

gdynia2019 2gdynia 2019 4gdynia 2019 4gdynia 2019 4

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas