Aktualności

i love banner

 

 

 

 

k filipowicz

Amnesty International współpracuje z nauczycielami i nauczycielkami z całego świata, wdrażając edukację praw człowieka w lokalnych i ogólnokrajowych kontekstach, podnosząc świadomość i wspierając kampanie na rzecz międzynarodowego ruchu praw człowieka.
Maraton Pisania Listów jest jednym ze sposobów pozwalających szkołom na aktywne zaangażowanie w edukację praw człowieka i działanie na rzecz praw człowieka.
W liceum 'Nad Jeziorem' wydarzenie zorganizowano po raz piąty.
Zaproszeni goście, nauczyciele i nauczycielki ale przede wszystkim uczniowie zaangażowali swój czas, energię i zapał żeby napisać list w obronie jednej z ośmiu kobiet przeciwko którym toczą się postępowania w związku z ich działalnością na rzecz min. pracy z młodymi ludźmi, obrony praw kobiet, ochrony lokalnej społeczności chcącej podtrzymać kulturę swoich przodków, czy zniesienia kary śmierci.
Śledząc losy osób, w obronie których pisaliśmy listy do tej pory, zauważamy zmiany. Nagłośnienie historii naszych bohaterów i bohaterek w wielu przypadkach doprowadziło do zmian: zarzuty były wycofywane, więźniowie zostawali zwalniani z więzień a przynajmniej zaczynali być lepiej traktowani. Nasze listy mają znaczenie!
W tym roku udało nam się ich napisać i wysłać 127 (do tej pory "Nad Jeziorem" napisaliśmy ponad 700)

maraton 2018

5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. I właśnie z tej okazji uczestniczyliśmy w powiatowych obchodach tego dnia. Była to okazja dla wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy. Uczniowie naszej szkoły za swoją pracę na rzecz potrzebujących i chorych otrzymali podziękowania od kierownictwa Hospicjum i Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego oraz MOPS.
Ja również przyłączam się do podziękowań. Jestem dumna, że tak wielu naszych uczniów czuje potrzebę niesienia pomocy. Pamiętajcie, człowiek jest tyle wart, ile warta jest dobroć jego serca.

podziekowania
wolontariat1wolontariatwolontariatwolontariat1

Krystyna Łuczycka

Wzorem lat ubiegłych, 17. grudnia br. (poniedziałek) w naszej szkole organizowana jest akcja poboru krwi.

Przyjedzie krwiobus, czyli mobilny punkt poboru krwi. Jest to autobus ze specjalistycznym wyposażeniem, które pozwala przeprowadzać akcje krwiodawstwa w małych miejscowościach.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji. Zapisy przyjmuje pielęgniarka szkolna. Rejestracja w godz. 9.00-12.00.

Dzisiaj z okazji Mikołajków poszliśmy z prezentami i ciastem do hospicjum i do Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego. Śpiewaliśmy kolędy. Wszyscy pensjonariusze byli zadowoleni z naszych odwiedzin. Bardzo dziękuję wszystkim uczniom za okazane serce i piękny świąteczny gest, aby podzielić się dobrem z chorymi i starymi ludźmi. Warto pamiętać, że najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: co robisz dla innych? Cieszę się, że uczniowie doskonale czują, że posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością konta bankowego. Czują, że każdy ma coś, co może dać innym.

Dyrektor szkoły Krystyna Łuczycka

hospicjumhospicjumhospicjum

Dzisiaj odwiedził nas szczególny gość. Przyniósł dobre słowo oraz zdrowe i słodkie prezenty. Niestety nie mógł wziąć udziału w Mikołajkowym Turnieju Piłki Koszykowej zorganizowanym w naszej szkole, ponieważ popędził dalej. Dziękujemy Mikołaju!

mikołajmikołajmiko6mikomikołajmikołaj

23 listopada 2018 roku klasy pierwsze, które będą realizowały rozszerzenie z wiedzy o społeczeństwie i historii udały się do Sądu Rejonowego w Człuchowie. Celem nietypowej lekcji było poznanie pracy sądu i sędziego. Młodzież spotkała się z Panią Wiceprezes Sądu Agnieszką Biernikowicz, która w ciekawy sposób opowiadała o swojej pracy. Uczniowie zostali oprowadzeni przez Panią Wiceprezes po "zakamarkach” sądu. Mogli też obejrzeć i przymierzyć strój sędziego i ławnika.

sad 1sad 1sad 1

Organizujemy...

Festiwal talentówPowiatowy Konkurs OrtograficznyKongres KobietŚwieto Patrona szkołySympozja Językowe

almanach

Szkolny fanpage

Galeria zdjęć

Prasa o nas